USATF
New York
Grand Prix Cross Country Meet
Van
Cortlandt Park, NY
October
8, 2017
BOYS 8 & UNDER - 2K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 3679 Wilem Wikstrom 06-Unattached 7:54.4 6:22
2 3893 Giordano Simpson New York Starz Track 8:16.6 6:40
3 4247 Justice Wellington Velocity Track 8:48.9 7:06
4 1 3899 Nuru Jobe Notre Dame Track 8:56.4 7:12
5 2 3909 Jordan Thomas Notre Dame Track 9:00.7 7:16
6 3691 Kalik Kassim 288 Track Club (Coney Islan 9:06.9 7:21
7 3722 Levi Pearson Bronx Tigers TC 9:11.1 7:24
8 3 3916 Alvin Chen Ocean Breeze Wave Runners 9:12.6 7:25
9 4 3904 Kyle Schmits Notre Dame Track 9:24.6 7:35
10 3752 Dakari Phillips Grant You Wings Track 9:25.2 7:35
11 3727 Jarmel Tompkins Jr Bronx Tigers TC 9:27.6 7:37
12 4148 Hudson Gring Tailwind 9:29.6 7:39
13 4260 Alexander Riley VO2Max Track Club 9:41.2 7:48
14 5 4291 Baker Caelan Ocean Breeze Wave Runners 9:42.1 7:49
15 6 4091 Caiden Romeo Prospect Park Youth Running 9:45.2 7:51
16 4152 Adam Herzberg Tailwind 9:47.6 7:53
17 3822 Kai Daniel Mighty Lions 9:48.7 7:54
18 7 4131 Tyler Woods Prospect Park Youth Running 9:51.0 7:56
19 8 4034 Calvin Gumbs-Jacob Prospect Park Youth Running 10:00.9 8:04
20 9 4081 Pablo O'Neill Prospect Park Youth Running 10:05.5 8:08
21 4142 Ryan Chamberlain Tailwind 10:10.5 8:12
22 4259 Patmore Proctor II VO2Max Track Club 10:10.7 8:12
23 10 3895 Jadon Adams Notre Dame Track 10:22.3 8:21
24 4245 Adeyemi Senor Velocity Track 10:23.6 8:22
25 11 4126 Shane Walker Prospect Park Youth Running 10:26.9 8:25
26 12 4128 Drahcir Williams Prospect Park Youth Running 10:27.5 8:25
27 13 3923 Muhamed Jahaj Ocean Breeze Wave Runners 10:51.0 8:44
28 14 3970 Noah Bevins Prospect Park Youth Running 10:57.4 8:49
29 3991 Zeca Costa Prospect Park Youth Running 11:00.0 8:52
30 4106 Mark Shrock Prospect Park Youth Running 11:12.2 9:01
31 15 3908 Jayden Thomas Notre Dame Track 11:16.6 9:05
32 3844 Jayden Hawkins New York Novas TC 11:23.1 9:10
33 4257 Jayden Grant VO2Max Track Club 11:31.6 9:17
34 4236 Ethan Lee Velocity Track 11:37.7 9:22
35 16 3911 Roland Botan Ocean Breeze Wave Runners 11:49.5 9:31
36 3965 Julian Babbit Prospect Park Youth Running 11:53.2 9:34
37 3681 Raymonie Williams 06-Unattached 12:21.3 9:57
38 4146 Atticus Dirs Tailwind 12:27.6 10:02
39 3666 Matthew Panchenko 06-Unattached 12:52.6 10:22
40 3753 Abuzuwa Reid Grant You Wings Track 13:18.5 10:43
41 4292 Ossian Pope Prospect Park Youth Running 13:25.0 10:48
42 17 3919 Jason Houle Ocean Breeze Wave Runners 13:36.0 10:57
43 3972 Philip Borisov Prospect Park Youth Running 17:49.0 14:21
*********** TEAM SCORE ***********
BOYS 8 AND UNDER
1. Notre Dame Track
1 2 4 10 15 = 32
3899 Nuru Jobe, 3909 Jordan Thomas, 3904 Kyle Schmits, 3895 Jadon
Adams, 3908 Jayden Thomas
2. Prospect Park Youth Running
6 7 8 9 11 (12) (14) = 41
4091 Caiden Romeo, 4131 Tyler Woods, 4034 Calvin Gumbs-Jacobs,
4081 Pablo O'Neill, 4126 Shane Walker, 4128 Drahcir Williams, 3970
Noah Bevins
3. Ocean Breeze Wave Runners
3 5 13 16 17 = 54
3916 Alvin Chen, 4291 BAKER CAELAN, 3923 Muhamed Jahaj, 3911
Roland Botan, 3919 Jason Houle
GIRLS 8 & UNDER - 2K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 1 4158 Elizabeth Spencer Tailwind 9:03.3 7:18
2 2 4144 Emma Curran Tailwind 9:05.9 7:20
3 3648 Julia Goldman 06-Unattached 9:10.5 7:23
4 3811 Samiah Griffith Jeuness 9:11.4 7:24
5 3929 Lauren Rodriguez Ocean Breeze Wave Runners 9:14.3 7:26
6 3 4214 Fallon Siriban TSC Track Club 9:17.5 7:29
7 3806 Malina Rodriguez-K Island Express 9:18.1 7:30
8 4 4047 Anaia Jean-Francoi Prospect Park Youth Running 9:21.8 7:32
9 4265 Aisha Wajid VO2Max Track Club 9:22.3 7:33
10 5 4223 Brianna Burrell Velocity Track 9:24.8 7:35
11 3715 Autumn Bates-Buckn Bronx Tigers TC 9:25.6 7:36
12 6 4219 Shyenne Blake Velocity Track 9:34.1 7:42
13 3943 Amira Hopson Panthers Track Club - CS21 9:46.7 7:53
14 3882 Nevaeh Brown New York Starz Track 9:54.7 7:59
15 3656 Keyanna Husbands 06-Unattached 10:06.5 8:09
16 7 4228 Hannah Deflorimont Velocity Track 10:12.8 8:14
17 8 4114 Jordyn Spence Prospect Park Youth Running 10:14.2 8:15
18 9 4198 Jacquelien Chery TSC Track Club 10:17.8 8:18
19 3717 Taylor Henderson Bronx Tigers TC 10:18.9 8:18
20 10 4080 Mika Ohashi Prospect Park Youth Running 10:26.4 8:25
21 3888 Tamia Johnson New York Starz Track 10:27.8 8:26
22 11 4211 Jordan Recio TSC Track Club 10:38.4 8:34
23 3659 Alaina Keller 06-Unattached 10:52.4 8:45
24 3701 Naomi Feldman BENSWIC 11:05.8 8:56
25 12 4013 Saffa Ellis Prospect Park Youth Running 11:14.2 9:03
26 4195 Julia Vitale The Camp 11:17.9 9:06
27 13 4135 Chiara Zimmermann Prospect Park Youth Running 11:19.8 9:07
28 14 3993 Vivian D'Amico Prospect Park Youth Running 11:21.7 9:09
29 3736 Catherine McClarin Chelsea Greyhounds 11:29.8 9:15
30 15 4048 Camille Jefferson Prospect Park Youth Running 11:30.6 9:16
31 4121 Veda Vargus Prospect Park Youth Running 11:33.8 9:19
32 3723 Majesti Plummer Bronx Tigers TC 11:51.3 9:33
33 16 4145 Jasmine Davis Tailwind 11:52.4 9:34
34 17 4141 Valentina Castro Tailwind 12:02.3 9:42
35 4266 Sakinah Wajid VO2Max Track Club 12:03.8 9:43
36 3953 Aniyah Savage Panthers Track Club - CS21 12:05.9 9:45
37 3947 Brianna Kennedy Panthers Track Club - CS21 12:06.7 9:45
38 18 4221 Jenelle Bryan Velocity Track 12:07.2 9:46
39 3931 Saniyah Sajouste Ocean Breeze Wave Runners 12:08.2 9:46
40 19 4231 Zulai Harris Velocity Track 12:12.1 9:50
41 3845 Arianna Henry New York Novas TC 12:20.2 9:56
42 4254 Ary'asia Andrews-W VO2Max Track Club 12:21.0 9:57
43 20 4150 Lily Hegener Tailwind 12:30.7 10:05
44 3837 Abigail Brown New York Novas TC 12:33.4 10:07
45 21 4203 Isabela Figueroa TSC Track Club 12:41.9 10:14
46 3896 Emilis Flores Notre Dame Track 13:07.0 10:34
47 3647 Zora Fenton 06-Unattached 13:28.7 10:51
48 22 4200 Nowah-Grace Chery TSC Track Club 14:29.7 11:40
*********** TEAM SCORE ***********
GIRLS 8 AND UNDER
1. Prospect Park Youth Running
4 8 10 12 13 (14) (15) = 47
4047 Anaia Jean-Francoi, 4114 Jordyn Spence, 4080 Mika Ohashi,
4013 Saffa Ellis, 4135 Chiara Zimmermann, 3993 Vivian D'Amico,
4048 Camille Jefferson
2. Velocity Track
5 6 7 18 19 = 55
4223 Brianna Burrell, 4219 Shyenne Blake, 4228 Hannah Deflorimonte,
4221 Jenelle Bryan, 4231 Zulai Harris
3. Tailwind
1 2 16 17 20 = 56
4158 Elizabeth Spencer, 4144 Emma Curran, 4145 Jasmine Davis, 4141
Valentina Castro, 4150 Lily Hegener
4. TSC Track Club
3 9 11 21 22 = 66
4214 Fallon Siriban, 4198 Jacquelien Chery, 4211 Jordan Recio,
4203 Isabela Figueroa, 4200 Nowah-Grace Chery
BOYS 9 & 10 - 3K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 1 4175 Nathan Lee Tailwind A 11:55.6 6:24
2 3658 Aaron Keller 06-Unattached 11:59.6 6:27
3 3738 Amos Pres Chelsea Greyhounds 12:06.7 6:30
4 3800 Pierce Siegel Hunter Athletics 12:29.4 6:42
5 4276 Conner Benowitz Westchester Striders Track 12:38.2 6:47
6 4243 Sachin Ramharak Velocity Track 12:42.7 6:50
7 4282 Cory Williams Westchester Striders Track 12:48.0 6:52
8 4240 Pierce Parker Velocity Track 12:51.1 6:54
9 2 4102 Sebastian Scott Prospect Park Youth Running 12:52.6 6:55
10 3 4051 Chester Kawczynski Prospect Park Youth Running 12:56.0 6:57
11 3907 Kyle Snow Notre Dame Track 12:56.5 6:57
12 4194 Adam Vitale The Camp 13:06.2 7:02
13 3711 Driseth Anderson Bronx Tigers TC 13:07.1 7:03
14 4 4168 Matteo Chiesara Tailwind A 13:19.2 7:09
15 3702 Christopher Marsha BENSWIC 13:19.7 7:09
16 5 3994 Luca Danielski Prospect Park Youth Running 13:20.2 7:10
17 6 4163 Ari Bakraqi Tailwind A 13:25.9 7:13
18 4212 Landon Recio TSC Track Club 13:27.3 7:14
19 3672 Omarion Seymour 06-Unattached 13:29.7 7:15
20 3898 Aaron Irish-Brambl Notre Dame Track 13:30.4 7:15
21 7 4068 Jack McCurry Prospect Park Youth Running 13:36.3 7:18
22 8 4133 Ariel Yaron Prospect Park Youth Running 13:37.3 7:19
23 3694 Ethan Nicholas 288 Track Club (Coney Islan 13:38.9 7:20
24 3884 Jermaine Carter New York Starz Track 13:39.6 7:20
25 9 4077 Cameron Nicolas Prospect Park Youth Running 13:42.5 7:22
26 10 4046 Zion James Prospect Park Youth Running 13:47.9 7:25
27 11 3869 Justin Thomas New York Novas TC 13:57.8 7:30
28 4122 Xavier Vargus Prospect Park Youth Running 13:58.1 7:30
29 4063 Finnegan Mack Prospect Park Youth Running 14:01.6 7:32
30 3900 Fernando Martinez Notre Dame Track 14:06.4 7:34
31 4197 Miguel Bracamonte TSC Track Club 14:09.9 7:36
32 4026 Lyle Fuchs Prospect Park Youth Running 14:12.1 7:38
33 4055 Ellis Lariviere Prospect Park Youth Running 14:12.5 7:38
34 4028 Caylan George Prospect Park Youth Running 14:13.6 7:38
35 4191 Isaac Jarba The Camp 14:14.6 7:39
36 12 3834 Dwayne Williams Jr Mighty Lions 14:16.3 7:40
37 13 3824 Justin Delgado Mighty Lions 14:17.1 7:40
38 14 3826 Jahiem Foster Mighty Lions 14:17.5 7:40
39 15 4171 Grayson Ghezzar Tailwind A 14:20.0 7:42
40 4067 Cameron McConnell Prospect Park Youth Running 14:20.3 7:42
41 4074 Joel Nasar Prospect Park Youth Running 14:35.2 7:50
42 4054 Quinn Lane Prospect Park Youth Running 14:37.0 7:51
43 4023 Anselm Foerster Prospect Park Youth Running 14:45.0 7:55
44 16 4166 James Cameron Tailwind A 14:51.1 7:58
45 3700 Tristan Bricker BENSWIC 14:56.5 8:01
46 17 3825 Martin Figuera Jr Mighty Lions 15:00.1 8:03
47 18 3864 Isaac Smith-Lewis New York Novas TC 15:02.2 8:04
48 3968 Dante Ballou Prospect Park Youth Running 15:09.9 8:09
49 4022 Caleb Fisher Prospect Park Youth Running 15:14.4 8:11
50 19 3852 Alijah Lindsay New York Novas TC 15:15.2 8:11
51 3892 Gianni Simpson New York Starz Track 15:17.4 8:13
52 3890 Cameron Mair New York Starz Track 15:18.3 8:13
53 20 3866 Kobe Swift New York Novas TC 15:24.9 8:17
54 3652 William Hogue 06-Unattached 15:27.1 8:18
55 21 3818 Raymond Cepeda Mighty Lions 15:40.0 8:25
56 3730 Bolo Guialdo Chelsea Greyhounds 15:40.2 8:25
57 3996 Ethan Davidson Prospect Park Youth Running 15:44.5 8:27
58 22 4167 Ignacio Castro Tailwind A 16:16.5 8:44
59 4124 Josiah Vazquez Prospect Park Youth Running 16:21.7 8:47
60 4100 Cameron Scott Prospect Park Youth Running 16:28.5 8:51
61 4216 Stanley So TSC Track Club 16:31.4 8:52
62 3952 Maxime Sato Panthers Track Club - CS21 16:34.3 8:54
63 4073 Kaisei Naito Prospect Park Youth Running 16:37.6 8:56
64 23 3867 Zion Tavares New York Novas TC 16:39.5 8:57
65 4064 Malachi Makoso Prospect Park Youth Running 16:40.3 8:57
66 4110 Solomon Small Prospect Park Youth Running 16:48.4 9:01
67 3689 Decorey Griffith 288 Track Club (Coney Islan 16:59.4 9:07
68 24 3840 Savior Dailey New York Novas TC 17:14.3 9:15
69 3798 Colby O'Connor Hunter Athletics 17:35.3 9:27
70 3934 Ian Sheran-Ramir Ocean Breeze Wave Runners 17:39.8 9:29
71 25 4162 Atticus Baden Tailwind A 17:59.1 9:39
72 3971 Maxim Borisov Prospect Park Youth Running 18:21.7 9:51
73 3720 Jayquan Malcolm Bronx Tigers TC 18:31.0 9:56
74 4039 Malachi Hockaday Prospect Park Youth Running 18:31.5 9:57
75 3912 Tristian Botan Ocean Breeze Wave Runners 19:17.9 10:22
76 4031 Harrison Glazer Prospect Park Youth Running 19:29.6 10:28
77 3792 Roberto Bailey Hunter Athletics 19:36.7 10:32
78 4164 Rani Bensimane Tailwind A 19:40.5 10:34
79 3922 Amin Jahaj Ocean Breeze Wave Runners 19:45.1 10:36
80 26 3828 Malik Louis Mighty Lions 19:59.3 10:44
81 3794 Siddharth Ganti-Ag Hunter Athletics 20:12.8 10:51
82 4179 Jake Solar Tailwind B 20:24.1 10:57
83 27 3849 Kiel Joseph New York Novas TC 24:00.9 12:53
*********** TEAM SCORE ***********
BOYS 9 AND 10
1. Prospect Park Youth Running
2 3 5 7 8 (9) (10) = 25
4102 Sebastian Scott, 4051 Chester Kawczynski, 3994 Luca Danielski,
4068 Jack McCurry, 4133 Ariel Yaron, 4077 Cameron Nicolas, 4046
Zion James
2. Tailwind A
1 4 6 15 16 (22) (25) = 42
4175 Nathan Lee, 4168 Matteo Chiesara, 4163 Ari Bakraqi, 4171
Grayson Ghezzar, 4166 James Cameron, 4167 Ignacio Castro, 4162
Atticus Baden
3. Mighty Lions
12 13 14 17 21 (26) = 77
3834 Dwayne Williams Jr, 3824 Justin Delgado, 3826 Jahiem Foster,
3825 Martin Figuera Jr, 3818 Raymond Cepeda, 3828 Malik Louis
4. New York Novas TC
11 18 19 20 23 (24) (27) = 91
3869 Justin Thomas, 3864 Isaac Smith-Lewis, 3852 Alijah Lindsay,
3866 Kobe Swift, 3867 Zion Tavares, 3840 Savior Dailey, 3849 Kiel
Joseph
GIRLS 9 and 10 - 3K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 4193 Sahar Victoria The Camp 12:22.4 6:39
2 1 3877 Brianna Lindo New York Novas TC A 12:36.6 6:46
3 4275 Rakae Thomas VO2Max Track Club B 13:01.8 7:00
4 2 3698 Adilia Trim 288 Track Club (Coney Islan 13:09.2 7:04
5 3 4271 Kenese Irish-Bramb VO2Max Track Club A 13:10.7 7:05
6 4279 Lily Day Westchester Striders Track 13:11.4 7:05
7 4 3823 Mya Defreitas Mighty Lions 13:14.4 7:07
8 3810 Julia Grant Jeuness 13:17.7 7:08
9 3815 Brooke Sheppard Jeuness 13:20.0 7:10
10 5 3878 Kaela Swift New York Novas TC A 13:20.5 7:10
11 6 4138 Maria Camil Anders Tailwind 13:20.8 7:10
12 3903 Melanie Romero Notre Dame Track 13:32.6 7:16
13 3743 Khadijah Diallo Club44 13:33.3 7:17
14 7 3697 Kimora Ruelas 288 Track Club (Coney Islan 13:34.5 7:17
15 8 3663 Alana Moore 06-Unattached 13:44.0 7:22
16 9 3654 Kimberly Husband 06-Unattached 13:51.9 7:27
17 10 4161 Jordan Weiner Tailwind 13:55.2 7:28
18 11 3657 Kayleigh Jamieson 06-Unattached 13:57.2 7:30
19 4207 Aileen Mitarotonda TSC Track Club 13:57.6 7:30
20 12 3871 Kamilah Alabi New York Novas TC A 14:18.2 7:41
21 13 4270 Anayah Henry VO2Max Track Club A 14:18.6 7:41
22 14 4104 Isabella Scott-Nut Prospect Park Youth Running 14:20.6 7:42
23 15 3875 Troyel Dailey New York Novas TC A 14:32.8 7:49
24 16 4151 Maya Hennessey Tailwind 14:37.9 7:51
25 17 3695 Debra Norwood 288 Track Club (Coney Islan 14:42.8 7:54
26 18 4156 Ainara Schube Barr Tailwind 14:52.8 7:59
27 19 3643 Raven Birch 06-Unattached 14:53.9 8:00
28 20 4274 Shania Young VO2Max Track Club A 14:54.1 8:00
29 21 3682 Ariana Wise 06-Unattached 15:05.9 8:06
30 22 3967 Caleah Baker Prospect Park Youth Running 15:11.7 8:10
31 23 4015 Niera Eugene Prospect Park Youth Running 15:13.1 8:10
32 24 4149 Abigail Haeusgen Tailwind 15:14.4 8:11
33 25 4269 Sania Grant VO2Max Track Club A 15:15.5 8:12
34 3748 Moriah Walker Dashing Dons & Divas 15:23.8 8:16
35 26 4273 Sky Williams VO2Max Track Club A 15:29.1 8:19
36 27 3831 Nia Reid Mighty Lions 15:37.1 8:23
37 28 3693 Juvely Marte 288 Track Club (Coney Islan 15:40.4 8:25
38 4226 Saniah Caldwell Velocity Track 15:41.5 8:26
39 3771 Seyon Keita Harlem Children's Zone 15:48.5 8:29
40 29 3696 Aneika Owolabi-Faj 288 Track Club (Coney Islan 15:49.4 8:30
41 3808 Camryn Gomes Jeuness 15:49.6 8:30
42 30 3670 Madison Praylow 06-Unattached 15:52.2 8:31
43 4242 Eternity Piper Velocity Track 15:56.6 8:34
44 31 4014 Lillian Engber Prospect Park Youth Running 15:59.2 8:35
45 32 4005 Hannah Dooley Prospect Park Youth Running 16:07.2 8:39
46 33 4016 Jaiyana Evans Prospect Park Youth Running 16:09.4 8:40
47 34 3835 Imani Woodies Mighty Lions 16:17.2 8:45
48 35 3821 Alencia Daniel Mighty Lions 16:24.7 8:49
49 3799 Genevieve Oudens Hunter Athletics 16:29.4 8:51
50 3713 Danielle Attoh Bronx Tigers TC 16:29.7 8:51
51 36 3673 Katherine Siegel 06-Unattached 16:30.3 8:52
52 37 3876 Tyreesa Garnes New York Novas TC A 16:31.8 8:53
53 3773 Lei-Lynn Richardso Harlem Children's Zone 16:43.2 8:59
54 38 3688 Janae Green-Lee 288 Track Club (Coney Islan 17:05.0 9:10
55 3712 Kardene Anderson Bronx Tigers TC 17:05.2 9:10
56 3646 Isis Donohue 06-Unattached 17:26.3 9:22
57 3933 Sophia Santos Ocean Breeze Wave Runners 17:26.5 9:22
58 39 4268 Zara Farooq VO2Max Track Club A 17:28.6 9:23
59 40 4267 Aisha Farooq VO2Max Track Club A 17:29.1 9:23
60 41 3827 Ja'myra Irvin Mighty Lions 17:44.4 9:31
61 42 3833 Paige Smith Mighty Lions 17:46.8 9:33
62 43 4143 Maya Clark Tailwind 17:47.1 9:33
63 44 4032 Leah Glazer Prospect Park Youth Running 17:47.6 9:33
64 3989 Rebecca Cohen Prospect Park Youth Running 18:01.2 9:40
65 3726 Candice Strong Bronx Tigers TC 18:18.5 9:50
66 4060 Sophie Lo Prospect Park Youth Running 18:35.4 9:59
67 3905 Isabella Servideo Notre Dame Track 18:37.6 10:00
68 45 3832 Avamarie Simpson Mighty Lions 18:52.3 10:08
69 46 3687 Rihanna Garcia 288 Track Club (Coney Islan 19:05.4 10:15
70 47 3872 Chelsie Burns New York Novas TC A 19:12.8 10:19
71 3665 Maya Muamba 06-Unattached 19:43.1 10:35
72 4272 Kolby Moody VO2Max Track Club A 20:05.0 10:47
73 4036 Lanah Harbin Prospect Park Youth Running 20:06.9 10:48
74 4119 Kaitlyn Torchon Prospect Park Youth Running 20:14.5 10:52
75 4103 Zahra Scott Prospect Park Youth Running 20:42.4 11:07
76 3829 Delize Menier Mighty Lions 20:46.9 11:09
77 3683 Aniya Dixon 288 Track Club (Coney Islan 20:47.2 11:10
78 3964 Sophia Avan Prospect Park Youth Running 20:59.4 11:16
79 3692 Victoria Kirton 288 Track Club (Coney Islan 21:03.5 11:18
80 3879 Alexis Lugay New York Novas TC B 21:17.2 11:26
81 48 3873 Yvonne Mae Campbel New York Novas TC A 22:34.4 12:07
82 4199 Marleigh Chery TSC Track Club 22:46.4 12:13
83 3921 Rachel Houle Ocean Breeze Wave Runners 22:49.1 12:15
84 3992 Lila Count Prospect Park Youth Running 23:46.3 12:46
85 4012 Marwa Ellis Prospect Park Youth Running 26:48.2 14:23
*********** TEAM SCORE ***********
GIRLS 9 AND 10
1. 06-Unattached
8 9 11 19 21 (30) (36) = 68
3663 Alana Moore, 3654 Kimberly Husband, 3657 Kayleigh Jamieson,
3643 Raven Birch, 3682 Ariana Wise, 3670 Madison Praylow, 3673
Katherine Siegel
2. New York Novas TC A
1 5 12 15 37 (47) (48) = 70
3877 Brianna Lindo, 3878 Kaela Swift, 3871 Kamilah Alabi, 3875
Troyel Dailey, 3876 Tyreesa Garnes, 3872 Chelsie Burns, 3873
Yvonne Mae Campbell
3. Tailwind
6 10 16 18 24 (43) = 74
4138 Maria Camil Anderson, 4161 Jordan Weiner, 4151 Maya Hennessey,
4156 Ainara Schube Barri, 4149 Abigail Haeusgen, 4143 Maya Clark
4. 288 Track Club (Coney Islan
2 7 17 28 29 (38) (46) = 83
3698 Adilia Trim, 3697 Kimora Ruelas, 3695 Debra Norwood, 3693
Juvely Marte, 3696 Aneika Owolabi-Faja, 3688 Janae Green-Lee, 3687
Rihanna Garcia
5. VO2Max Track Club A
3 13 20 25 26 (39) (40) = 87
4271 Kenese Irish-Brambl, 4270 Anayah Henry, 4274 Shania Young,
4269 Sania Grant, 4273 Sky Williams, 4268 Zara Farooq, 4267 Aisha
Farooq
6. Prospect Park Youth Running
14 22 23 31 32 (33) (44) = 122
4104 Isabella Scott-Nuti, 3967 Caleah Baker, 4015 Niera Eugene,
4014 Lillian Engber, 4005 Hannah Dooley, 4016 Jaiyana Evans, 4032
Leah Glazer
7. Mighty Lions
4 27 34 35 41 (42) (45) = 141
3823 Mya DeFreitas, 3831 Nia Reid, 3835 Imani Woodies, 3821
Alencia Daniel, 3827 Ja'myra Irvin, 3833 Paige Smith, 3832 AvaMarie
Simpson
BOYS 11 & 12 - 3K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 1 4237 Dontae Lindo Velocity Track 11:33.8 6:13
2 2 3973 Nate Boutin Prospect Park Youth Running 11:42.7 6:17
3 4196 Alexander Addison TSC Track Club 11:46.4 6:19
4 4178 Maxwell Robinson Tailwind B 11:56.8 6:25
5 4204 Aidan Ke TSC Track Club 11:58.2 6:26
6 3906 Jaden Snow Notre Dame Track 12:00.1 6:27
7 3 4173 Zackary Haseley Tailwind A 12:05.2 6:30
8 4 4169 Charles Dirs Tailwind A 12:09.4 6:32
9 3954 Dubar Smalls Panthers Track Club - CS21 12:16.1 6:35
10 5 4174 Joseph Lavelle Tailwind A 12:18.8 6:37
11 6 4038 August Hennegan Prospect Park Youth Running 12:21.8 6:38
12 7 4062 Lucien Louvet Prospect Park Youth Running 12:22.6 6:39
13 3894 Marcus Simpson Jr New York Starz Track 12:23.5 6:39
14 8 4177 Nirvaan Nagaldinne Tailwind A 12:28.1 6:42
15 9 3988 Peter Cleary Prospect Park Youth Running 12:28.3 6:42
16 3865 Kaiel Swift New York Novas TC 12:30.8 6:43
17 10 4130 Zayden Williams Prospect Park Youth Running 12:32.5 6:44
18 4201 Thomas Chun TSC Track Club 12:33.0 6:44
19 4278 Adam Cofsky Westchester Striders Track 12:35.5 6:46
20 11 4083 Andrew Piatetsky Prospect Park Youth Running 12:39.5 6:48
21 12 4234 Jordan Ingram Velocity Track 12:45.9 6:51
22 13 4029 Nadav Gilad-Muth Prospect Park Youth Running 13:01.3 7:00
23 14 4170 Evan Dudley Tailwind A 13:02.3 7:00
24 3901 Liam O'Neill Notre Dame Track 13:04.5 7:01
25 4261 Karran Riley Jr VO2Max Track Club 13:11.3 7:05
26 4189 Toure Samuels Team Dynasty 13:11.9 7:05
27 4111 August Snyder Prospect Park Youth Running 13:12.2 7:05
28 3758 Razi Martin Hall's Express II Track 13:26.3 7:13
29 4281 Benjamin Ramirez Westchester Striders Track 13:28.2 7:14
30 3925 Clevon McPherson Ocean Breeze Wave Runners 13:35.4 7:18
31 3881 Jayden Brown New York Starz Track 13:36.5 7:18
32 3653 Jalan Husband 06-Unattached 13:42.1 7:21
33 4053 Max Kogan Prospect Park Youth Running 13:44.3 7:23
34 4116 Zebediah Stewart Prospect Park Youth Running 13:51.0 7:26
35 3703 Emmanuel Marshall BENSWIC 13:55.3 7:29
36 3708 David O'Meara BENSWIC 13:57.2 7:30
37 3961 Danico Angel Prospect Park Youth Running 14:02.1 7:32
38 4123 Lukas Vasilakis Prospect Park Youth Running 14:04.9 7:34
39 15 4176 Spencer Monroe Tailwind A 14:09.7 7:36
40 3819 Stewart Cherry Mighty Lions 14:10.0 7:36
41 4076 Kobe Newman Prospect Park Youth Running 14:17.3 7:40
42 3836 Walter Barrows New York Novas TC 14:25.9 7:45
43 16 4165 Jad Benslimane Tailwind A 14:26.5 7:45
44 4043 Geir Jacobson Prospect Park Youth Running 14:29.1 7:47
45 4097 Massai Samuels Prospect Park Youth Running 14:43.6 7:54
46 17 4244 Ryan Ramsarran Velocity Track 14:47.3 7:56
47 4213 Connor Ronan TSC Track Club 14:53.8 8:00
48 4192 Malachi Jarba The Camp 15:15.7 8:12
49 18 4225 Julian Caldwell Velocity Track 15:19.9 8:14
50 4024 Taylor Ford Prospect Park Youth Running 15:21.1 8:15
51 19 4238 Matthiaus Love-And Velocity Track 15:28.3 8:18
52 20 4227 Micah Claxton Velocity Track 15:35.8 8:22
53 3684 Jayden Edwards 288 Track Club (Coney Islan 15:37.9 8:24
54 4105 Noah Shaw-Sanchez Prospect Park Youth Running 15:39.8 8:25
55 4020 Odin Fawer Prospect Park Youth Running 15:53.4 8:32
56 21 4239 Khalil Mitchell Velocity Track 15:54.4 8:32
57 4037 Eliot Hassler Prospect Park Youth Running 15:59.9 8:35
58 3680 Isaiah Williams 06-Unattached 16:08.8 8:40
59 3930 Gavin Rualo Ocean Breeze Wave Runners 16:23.5 8:48
60 3918 Mark Garcia Ocean Breeze Wave Runners 16:38.0 8:56
61 3956 Dyami Adams Prospect Park Youth Running 16:46.2 9:00
62 4136 Lucas Zimmermann Prospect Park Youth Running 17:00.9 9:08
63 4172 Justin Hargraves Tailwind A 17:18.8 9:18
64 4002 Miles Donnell Prospect Park Youth Running 18:24.1 9:53
*********** TEAM SCORE ***********
BOYS 11 AND 12
1. Prospect Park Youth Running
2 6 7 9 10 (11) (13) = 34
3973 Nate Boutin, 4038 August Hennegan, 4062 Lucien Louvet, 3988
Peter Cleary, 4130 Zayden Williams, 4083 Andrew Piatetsky, 4029
Nadav Gilad-Muth
2. Tailwind A
3 4 5 8 14 (15) (16) = 34
4173 Zackary Haseley, 4169 Charles Dirs, 4174 Joseph Lavelle, 4177
Nirvaan Nagaldinne, 4170 Evan Dudley, 4176 Spencer Monroe, 4165 Jad
Benslimane
3. Velocity Track
1 12 17 18 19 (20) (21) = 67
4237 Dontae Lindo, 4234 Jordan Ingram, 4244 Ryan Ramsarran, 4225
Julian Caldwell, 4238 Matthiaus Love-anderso, 4227 Micah Claxton,
4239 Khalil Mitchell
GIRLS 11 & 12 - 3K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 3891 Juliette Salazar New York Starz Track 11:35.8 6:14
2 3744 Alissa Graham Club44 11:39.3 6:16
3 3816 Rainn Sheppard Jeuness 12:05.4 6:30
4 3886 Rihanna Defreitas New York Starz Track 12:24.3 6:40
5 3809 Maya Gomes Jeuness 12:28.6 6:42
6 3674 Paige Smith-Griffi 06-Unattached 12:32.7 6:44
7 3883 Brianna Carter New York Starz Track 12:36.2 6:46
8 3814 Laila James Jeuness 12:56.7 6:57
9 4249 Aysya Brown Velocity Track A 13:03.3 7:01
10 3801 Kristen Aguilera Island Express 13:13.0 7:06
11 3664 Anissa Moore 06-Unattached 13:15.7 7:07
12 3677 Amelia Wikstrom 06-Unattached 13:20.8 7:10
13 1 4153 Madeline Lee Tailwind 13:21.7 7:11
14 3817 Tai Sheppard Jeuness 13:27.5 7:14
15 2 4139 Ava Cameron Tailwind 13:27.8 7:14
16 3732 Acadia Helfand Chelsea Greyhounds 13:33.6 7:17
17 3745 Shadea Jackman Club44 13:37.4 7:19
18 3 3860 Brianna Rucker New York Novas TC 13:54.5 7:28
19 3887 Margaret Jennings New York Starz Track 13:55.5 7:29
20 4 4155 Lily O'Shaughness Tailwind 13:55.7 7:29
21 5 3846 Salyna Jackson New York Novas TC 13:59.2 7:31
22 4258 Kenia Irish-Brambl VO2Max Track Club 14:05.8 7:34
23 6 4101 Cassie Scott Prospect Park Youth Running 14:06.3 7:34
24 4256 Alannah Campbell VO2Max Track Club 14:08.0 7:35
25 7 4109 Riley Slootsky Prospect Park Youth Running 14:09.1 7:36
26 3690 Kaya Hammond 288 Track Club (Coney Islan 14:11.0 7:37
27 4290 Ekaterina Sepiashv Chelsea Greyhounds 14:13.7 7:38
28 4253 Jadah Bentham Velocity Track B 14:22.1 7:43
29 8 3858 Sierra Passee New York Novas TC 14:24.8 7:44
30 9 3853 Amirah Lindsay New York Novas TC 14:28.6 7:46
31 10 3978 Kaya Bruno Prospect Park Youth Running 14:35.1 7:50
32 11 3984 Annie Byrd Prospect Park Youth Running 14:48.6 7:57
33 12 4157 Elaina Spencer Tailwind 14:50.8 7:58
34 3830 Jisele Michel Mighty Lions 14:59.2 8:03
35 4250 Jada Clarke Velocity Track A 15:11.1 8:09
36 13 4079 Hana Ohashi Prospect Park Youth Running 15:14.9 8:11
37 3662 Kcaysha Medas-King 06-Unattached 15:16.0 8:12
38 3928 Juliana Rodriguez Ocean Breeze Wave Runners 15:20.7 8:14
39 14 4057 Melah Lazarus Prospect Park Youth Running 15:22.9 8:16
40 3820 Shaniya Chung Mighty Lions 15:32.9 8:21
41 4252 Adonijah Washingto Velocity Track A 15:36.6 8:23
42 15 4088 Jaileen Rivera Prospect Park Youth Running 15:41.0 8:25
43 3960 Elizabeth Andrews Prospect Park Youth Running 15:46.0 8:28
44 4049 Danielle Jefferson Prospect Park Youth Running 15:49.6 8:30
45 3716 Jazmiene Ferguson Bronx Tigers TC 16:01.1 8:36
46 4264 Yayira Vassell VO2Max Track Club 16:05.7 8:39
47 4001 Isla Dietsche Prospect Park Youth Running 16:08.2 8:40
48 3990 Julia Costa Prospect Park Youth Running 16:14.2 8:43
49 3686 Olivia Facey 288 Track Club (Coney Islan 16:18.1 8:45
50 4011 Sidney Edwards Prospect Park Youth Running 16:22.1 8:47
51 4115 Natalia Stewart Prospect Park Youth Running 16:23.3 8:48
52 4082 Niamh O'Sullivan Prospect Park Youth Running 16:48.4 9:01
53 4293 Kadiatou Diallo Mighty Lions 16:52.8 9:04
54 3751 Kayla Grant Grant You Wings Track 16:55.9 9:05
55 16 4147 Isabella Fernandez Tailwind 17:12.4 9:14
56 4251 Tiarra Jackson Velocity Track A 17:23.8 9:20
57 3897 London Garcia Notre Dame Track 17:25.1 9:21
58 3910 Ella Alvarez Ocean Breeze Wave Runners 17:39.9 9:29
59 17 3848 Shilah Johnson New York Novas TC 17:44.3 9:31
60 4059 Nyla Liburd Prospect Park Youth Running 17:52.3 9:36
61 3920 Katelyn Houle Ocean Breeze Wave Runners 17:54.5 9:37
62 4090 Lily Roemischer Prospect Park Youth Running 17:55.1 9:37
63 3714 Michelle Attoh Bronx Tigers TC 18:08.1 9:44
64 4099 Emilia Scanlon Prospect Park Youth Running 18:16.6 9:49
65 4069 Natalie Meyer Prospect Park Youth Running 18:33.3 9:58
66 4185 Desiree King Team Dynasty 18:58.8 10:11
67 3709 Edith O'Meara BENSWIC 19:46.3 10:37
68 3999 Ella Dennison-Mur Prospect Park Youth Running 20:22.5 10:56
69 3927 Eva Rice Ocean Breeze Wave Runners 20:40.3 11:06
*********** TEAM SCORE ***********
GIRLS 11 AND 12
1. Tailwind
1 2 4 12 16 = 35
4153 Madeline Lee, 4139 Ava Cameron, 4155 Lily O'Shaughness, 4157
Elaina Spencer, 4147 Isabella Fernandez-Sa
2. New York Novas TC
3 5 8 9 17 = 42
3860 Brianna Rucker, 3846 Salyna Jackson, 3858 Sierra Passee, 3853
Amirah Lindsay, 3848 Shilah Johnson
3. Prospect Park Youth Running
6 7 10 11 13 (14) (15) = 47
4101 Cassie Scott, 4109 Riley Slootsky, 3978 Kaya Bruno, 3984
Annie Byrd, 4079 Hana Ohashi, 4057 Melah Lazarus, 4088 Jaileen
Rivera
BOYS 13 & 14 - 4K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 3739 Itamar Pres Chelsea Greyhounds 14:41.3 5:55
2 3807 Michael Rodriguez- Island Express 15:11.3 6:07
3 4210 Kenneth Procacci TSC Track Club 15:14.8 6:09
4 4160 Anthony Torricella Tailwind 15:42.4 6:20
5 4209 Owen O'Donnell TSC Track Club 15:47.4 6:22
6 1 4127 Ashauni Williams Prospect Park Youth Running 16:02.5 6:28
7 3661 Paris Liston 06-Unattached 16:14.3 6:32
8 2 3995 Miles Danielski Prospect Park Youth Running 16:18.6 6:34
9 3 4078 Chase Nicolas Prospect Park Youth Running 16:22.3 6:36
10 4 4132 Owen Yaggy Prospect Park Youth Running 16:28.8 6:38
11 5 4107 Lucas Simpson Prospect Park Youth Running 16:29.2 6:38
12 3641 Giovanni Bass 06-Unattached 17:09.9 6:55
13 3902 Mathew Pierpont Notre Dame Track 17:12.2 6:56
14 3862 Leandre Simpson New York Novas TC 17:24.7 7:01
15 3724 N'Namdi Porter Bronx Tigers TC 17:29.1 7:03
16 4154 Ty Lynch Tailwind 17:29.4 7:03
17 6 4019 Sligo Farrell Prospect Park Youth Running 17:42.0 7:08
18 7 3959 Daniel Allone Prospect Park Youth Running 17:51.8 7:12
19 4052 Taran Kilgour Prospect Park Youth Running 18:41.9 7:32
20 4294 Emmet Fetherson Westchester Striders Track 18:49.9 7:35
21 3976 Oliver Brill Prospect Park Youth Running 18:56.5 7:38
22 3678 Henry Wikstrom 06-Unattached 19:18.5 7:47
23 3734 Bennett Marquez Chelsea Greyhounds 19:28.5 7:51
24 3957 Avery Ahlgrim Prospect Park Youth Running 19:37.2 7:54
25 4125 Mekhi Vazquez Prospect Park Youth Running 19:42.9 7:56
26 3669 Gerald Praylow 06-Unattached 19:56.4 8:02
27 3843 Brandon Hawkins New York Novas TC 20:44.1 8:21
28 4159 Benjamin Starr Tailwind 21:31.1 8:40
29 3958 Jack Alberto Prospect Park Youth Running 23:24.0 9:25
*********** TEAM SCORE ***********
BOYS 13 AND 14
1. Prospect Park Youth Running
1 2 3 4 5 (6) (7) = 15
4127 Ashauni Williams, 3995 Miles Danielski, 4078 Chase Nicolas,
4132 Owen Yaggy, 4107 Lucas Simpson, 4019 Sligo Farrell, 3959
Daniel Allone
GIRLS 13 & 14 - 4K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 4208 Siena Muccini TSC Track Club 16:10.4 6:31
2 4206 Ishil Kirkhan TSC Track Club 16:40.4 6:43
3 1 4042 Simone Isip Prospect Park Youth Running 16:53.8 6:48
4 3813 Kaylah Hill Jeuness 16:55.3 6:49
5 4217 Maya Spottiswood TSC Track Club 17:36.4 7:05
6 3889 Ava-Louise Kennedy New York Starz Track 17:43.4 7:08
7 3660 Amari Lallemand 06-Unattached 17:48.8 7:10
8 2 3977 Alyssia Brown Prospect Park Youth Running 18:03.8 7:17
9 3 4044 Skye James Prospect Park Youth Running 18:18.1 7:22
10 4255 Avionne Barnes VO2Max Track Club 18:31.7 7:28
11 3733 Charlotte Levenson Chelsea Greyhounds 18:44.7 7:33
12 4 4086 Mariele Protos Prospect Park Youth Running 18:46.7 7:34
13 5 4004 Willa Donovan Prospect Park Youth Running 19:04.8 7:41
14 6 4120 Oona Vali Prospect Park Youth Running 19:15.7 7:45
15 7 3966 Sasha Badner Prospect Park Youth Running 19:32.6 7:52
16 4025 Ella Fuchs Prospect Park Youth Running 19:55.7 8:02
17 3685 Chichi Emukah 288 Track Club (Coney Islan 19:56.9 8:02
18 3642 Jayda Birch 06-Unattached 20:04.3 8:05
19 3774 Fanta Sanogo Harlem Children's Zone 20:19.1 8:11
20 3841 Antoinette Gallowa New York Novas TC 20:25.1 8:13
21 3979 Sophia Bruno Prospect Park Youth Running 20:36.2 8:18
22 4117 Mila Stribling Prospect Park Youth Running 20:37.0 8:18
23 3847 Allore Jenkins New York Novas TC 20:59.6 8:27
24 3974 Ella Branham-Upto Prospect Park Youth Running 21:07.1 8:30
25 4215 Fiona So TSC Track Club 21:09.4 8:31
26 4070 Isabella Miller Prospect Park Youth Running 21:10.1 8:31
27 4017 Bella Falotico Prospect Park Youth Running 21:11.5 8:32
28 4129 Trinice Williams Prospect Park Youth Running 21:17.5 8:34
29 3777 Kelice Usher Harlem Children's Zone 22:26.4 9:02
30 4283 Jalia Williams Westchester Striders Track 22:42.7 9:09
31 4009 Nova Edwards Prospect Park Youth Running 23:18.5 9:23
32 4092 Sylvie Rouslin Prospect Park Youth Running 24:21.2 9:48
33 4000 Sophia Dennison-Mu Prospect Park Youth Running 26:12.0 10:33
34 4089 Pilar Rivera Prospect Park Youth Running 28:25.6 11:27
35 3778 Lateefa Ali Harlem Village Academy High 43:00.0 17:19
*********** TEAM SCORE ***********
GIRLS 13 AND 14
1. Prospect Park Youth Running
1 2 3 4 5 (6) (7) = 15
4042 Simone Isip, 3977 Alyssia Brown, 4044 Skye James, 4086
Mariele Protos, 4004 Willa Donovan, 4120 Oona Vali, 3966 Sasha
Badner
BOYS 15-16 - 5K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 3885 Nolan Defreitas New York Starz Track 18:27.1 7:26
2 3731 Raiden Guialdo Chelsea Greyhounds 19:16.9 7:46
3 4280 Isaac Newman Westchester Striders Track 20:02.1 8:04
4 3917 Andre Chen Ocean Breeze Wave Runners 20:12.4 8:08
5 3650 Bryan Guzman 06-Unattached 20:42.3 8:20
6 3740 Roberto Schneiger Chelsea Greyhounds 23:13.7 9:21
7 3924 Malik Kurbanov Ocean Breeze Wave Runners 26:46.1 10:47
8 3780 Zyan Bell Harlem Village Academy High 31:48.7 12:48
GIRLS 15-16 - 5K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 3705 Abigail Melican BENSWIC 22:15.0 8:58
2 4277 London Claxton Westchester Striders Track 23:02.0 9:17
3 3870 Joanne Woolward New York Novas TC 23:20.2 9:24
4 3749 Briana Willis Dashing Dons & Divas 23:34.2 9:29
5 1 3772 Khadija Lynch Harlem Children's Zone 23:59.5 9:40
6 2 3768 Aicha Diaby Harlem Children's Zone 25:19.0 10:12
7 3644 Jillian Branch 06-Unattached 25:35.4 10:18
8 3857 Tyler Mustafa New York Novas TC 25:57.2 10:27
9 3755 Jada Blackheart Hall's Express II Track 26:00.2 10:28
10 3 3776 Nefertiti Underwoo Harlem Children's Zone 26:57.1 10:51
11 4 3775 Nakaridia Sanogo Harlem Children's Zone 27:17.6 10:59
12 3667 Chyra Patterson 06-Unattached 27:42.1 11:09
13 5 3769 Sydney Hendricks Harlem Children's Zone 28:00.7 11:17
14 3763 Zafara Smith Hall's Express II Track 28:59.6 11:40
15 3735 Madelyn Marquez Chelsea Greyhounds 29:12.7 11:46
16 3781 Deanna Blair Harlem Village Academy High 44:52.1 18:04
17 3791 Aminata Zoungrana Harlem Village Academy High 46:32.9 18:44
*********** TEAM SCORE ***********
GIRLS 15 AND 16
1. Harlem Children's Zone
1 2 3 4 5 = 15
3772 Khadija Lynch, 3768 Aicha Diaby, 3776 Nefertiti Underwood,
3775 Nakaridia Sanogo, 3769 Sydney Hendricks
BOYS 17-18 - 5K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 3761 T'Rocque Seraphin Hall's Express II Track 19:31.2 7:52
2 4230 Darius Gordon Velocity Track 20:01.9 8:04
3 3754 Yaw Agyarko Sr Hall's Express II Track 21:20.7 8:36
4 3746 Naim Anthony Dashing Dons & Divas 22:00.0 8:52
5 3756 Allester Hall Hall's Express II Track 22:01.8 8:52
6 3926 Jeremiah Peters Ocean Breeze Wave Runners 22:43.9 9:09
7 3790 Khalil Walcott Harlem Village Academy High 23:10.0 9:20
8 3786 Raliek Mitchiner Harlem Village Academy High 26:57.3 10:51
9 3785 Sean Dozier Harlem Village Academy High 31:31.6 12:42
GIRLS 17-18 - 5K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 3766 Dionna Brothers Harlem Children's Zone 27:40.3 11:08
2 3737 Jillisa Morris Chelsea Greyhounds 29:42.1 11:57
3 3789 Keiasia Teague Harlem Village Academy High 44:51.8 18:03
4 3782 Tyeara Burton Harlem Village Academy High 46:04.0 18:33
MALE OPEN - 5K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 4286 Matt Chaston URBAN ATHLETICS 18:16.2 5:53
2 3770 Robbie Hokett Harlem Children's Zone 20:27.6 6:36
3 4289 Obrien Firth UNATTACHED 20:52.9 6:44
4 3704 William Marshall BENSWIC 23:08.0 7:27
5 3868 George Taylor New York Novas TC 23:09.2 7:28
6 4288 Leo Murillo UNATTACHED 28:33.8 9:12
FEMALE OPEN - 5K RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 4285 Olive Smart UNATTACHED 24:24.6 7:52
2 4218 Vanessa Aviles Unattached 30:17.7 9:46
NOVICE BOYS - 1M RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 3728 Ryheim Wilson Bronx Tigers TC 6:05.8 9:49
2 3914 Brandon Chan Ocean Breeze Wave Runners 7:13.2 11:38
3 4220 Dravid Brown Velocity Track 7:37.0 12:16
4 1 3937 Carter Boston Panthers Track Club - CS21 7:41.8 12:24
5 2 3944 Kamare Ingram Panthers Track Club - CS21 7:45.7 12:30
6 3 3940 Josiah Gaffney Panthers Track Club - CS21 7:51.2 12:39
7 4 3939 Micah Casimir Panthers Track Club - CS21 7:59.1 12:51
8 5 3950 Tyler Nelson Panthers Track Club - CS21 9:09.3 14:44
9 3859 Jamel Rankine New York Novas TC 9:19.8 15:01
10 6 3936 Jamelll Baxter Jr Panthers Track Club - CS21 9:38.6 15:32
11 7 3955 Corey Watson Panthers Track Club - CS21 10:26.5 16:49
12 3655 Jason Husbands 06-Unattached 10:51.1 17:28
13 3795 Jared Haile Selass Hunter Athletics 10:57.4 17:38
*********** TEAM SCORE ***********
BOYS NOVICE
1. Panthers Track Club - CS21
1 2 3 4 5 (6) (7) = 15
3937 Carter Boston, 3944 Kamare Ingram, 3940 Josiah Gaffney, 3939
Micah Casimir, 3950 Tyler Nelson, 3936 Jamelll Baxter Jr, 3955
Corey Watson
NOVICE GIRLS - 1M RACE
Place TmPl No. Name Ag Team Time Pace
===== ==== ===== ================== == =========================== ======= =====
1 3812 Kaylee Hammond Jeuness 6:12.9 10:01
2 1 4229 Hannah Gadpaille Velocity Track 6:32.7 10:32
3 4181 Brianna Brown Team Dynasty 6:37.8 10:41
4 2 4224 Olyvia Burrell Velocity Track 6:45.3 10:53
5 3880 Grace Adeyeye New York Starz Track 7:15.3 11:41
6 4187 Adaria Reaves Team Dynasty 7:20.2 11:49
7 3 4232 Saagi Hemmings Velocity Track 7:32.7 12:09
8 4190 Zaria Wright Team Dynasty 7:50.2 12:37
9 4 4222 Patience Burgess Velocity Track 7:53.0 12:42
10 3767 Kaitlyn Cepeda Harlem Children's Zone 8:00.4 12:54
11 3861 Laniua Ruff New York Novas TC 8:28.3 13:38
12 3729 Evalina De Luca Chelsea Greyhounds 8:33.2 13:46
13 3915 Kayden Chan Ocean Breeze Wave Runners 8:42.8 14:02
14 5 3951 Jeneya Nevins Panthers Track Club - CS21 8:52.6 14:18
15 6 3942 Kimmia Heywood Panthers Track Club - CS21 8:58.3 14:27
16 3874 Megan Caparas New York Novas TC A 9:05.0 14:37
17 7 3946 Bianca Kennedy Panthers Track Club - CS21 9:31.0 15:19
18 3863 Anyah Smith New York Novas TC 9:43.4 15:39
19 8 3949 Shadiyah McNair Panthers Track Club - CS21 9:43.7 15:40
20 4140 Matilda Cameron Tailwind 9:56.5 16:00
21 9 3945 Amora Johnson Panthers Track Club - CS21 10:02.6 16:10
22 3851 Karla Clerge New York Novas TC 10:04.7 16:14
23 3747 Maya Walker Dashing Dons & Divas 10:07.9 16:19
24 10 3938 Judera Burnham Panthers Track Club - CS21 10:41.7 17:13
25 3850 Amone Garret New York Novas TC 10:51.9 17:30
26 11 4248 Nevaeh Wellington Velocity Track 14:01.5 22:35
*********** TEAM SCORE ***********
GIRLS NOVICE
1. Velocity Track
1 2 3 4 11 = 21
4229 Hannah Gadpaille, 4224 Olyvia Burrell, 4232 Saagi Hemmings,
4222 Patience Burgess, 4248 Nevaeh Wellington
2. Panthers Track Club - CS21
5 6 7 8 9 (10) = 35
3951 Jeneya Nevins, 3942 Kimmia Heywood, 3946 Bianca Kennedy, 3949
Shadiyah Mcnair, 3945 Amora Johnson, 3938 Judera Burnham
|